W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Aktywni seniorzy już ćwiczą

06.06.2022

Ponad dwustu mieszkańców powiatu ostrowieckiego uczestniczy w zajęciach fizycznych w ramach Programu Profilaktyki Akademia Pełna Zdrowia, w panelu „Czas na aktywność”.

Aktywni seniorzy już ćwiczą

Zajęcia te są dedykowane osobom z chorobami cywilizacyjnymi.

Tradycyjnie już odbywają się one w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Pierwsze, inauguracyjne ćwiczenia uroczyście otworzyli starosta Marzena Dębniak, członek zarządu, Agnieszka Rogalińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata oraz osoba odpowiedzialna za realizację programu, Katarzyna Kowalska z WEZiSS.

Zajęcia odbywają się w trzech grupach, dwa razy w tygodniu i potrwają aż do jesieni. Niezmiennie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i nikogo nie trzeba przekonywać, że ruch to zdrowie zwłaszcza, że prowadzą je znakomite instruktorki, dr Aneta Zapała-Wiecheć oraz mgr Agnieszka Sołtys.

Cieszy mnie, że co roku na naszą propozycję zajęć aktywności fizycznej odpowiada wiele osób. Regularne ćwiczenia pozwalają na jak najdłuższe utrzymanie dobrej kondycji, do czego zachęcamy mieszkańców, by mogli długo cieszyć  się dobrym zdrowiem, mówiła podczas inauguracji, starosta Marzena Dębniak.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestniczy z rąk przedstawicieli samorządu powiatowego, otrzymali drobne upominki.

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}