W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Drogi powiatowe za ponad 5 milionów!

17.02.2022

Powiat ostrowiecki pozyskał ponad 3,5 miliona złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dwa zadania o łącznej wartości ponad 5 milionów złotych. Dobre wiadomości przekazała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak podczas czwartkowej konferencji z udziałem posła Andrzeja Kryja i wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego.

Drogi powiatowe za ponad 5 milionów!

W ramach tych środków będą realizowane dwie ważne inwestycje, długo oczekiwane przez mieszkańców. To kompleksowy remont drogi powiatowej w Nowej Dębowej Woli w gminie Bodzechów, w kierunku Kurzaczy, Jeleńca i Karczmy Miłkowskiej w gminie Kunów oraz drogi powiatowej wraz z mostem w Małym Jodle w gminie Kunów.

Korzystamy ze wszystkich możliwości i z każdego funduszu, aby pozyskać środki z zewnątrz na realizację ważnych zadań dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Współpracując z włodarzami gmin powiatu w 2021 roku złożyliśmy 14 wniosków. Mocno współpracujemy z parlamentarzystami i to jest kolejny sukces, gdzie dwa zadania otrzymały dofinansowanie – droga w Nowej Dębowej Woli na poziomie 80 proc. przy łącznej wartości zadania ponad 3,1 miliony oraz droga wraz z mostem w Małym Jodle na poziomie 60 proc. o łącznej wartości zadania 2,1 miliony. To dofinansowanie otrzymaliśmy dzięki wstawiennictwu i zaangażowaniu posła Andrzeja Kryja za co bardzo dziękuję – mówiła starosta Marzena Dębniak.

Poseł Andrzej Kryj nie ukrywał swojego zaangażowania we wsparciu wniosków złożonych przez zarząd powiatu ostrowieckiego do rządowego Funduszu Dróg.

Cieszę się bardzo, że wnioski przygotowane przez powiat ostrowiecki znalazły się na liście. Są to wnioski, które dotyczą bardzo ważnych dróg i obiektów. Droga w Nowej Dębowej Woli była na liście rezerwowej, zarząd powiatu zwrócił się do pana premiera Morawieckiego z prośbą o przeniesienie tej drogi na listę podstawową i rzeczywiście wspierałem te starania starostwa bardzo mocno i w tym miejscu chce podziękować panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że wsłuchał się w prośby pani starosty oraz moje i ta droga została przeniesiona na listę podstawową. Cieszę się również, że na oba zadania powiat otrzymał z budżetu państwa 3,5 miliona złotych, a to nie małe środki – mówił poseł Andrzej Kryj.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego zapewnił, że powiat jest gotowy do realizacji tych inwestycji.

W przypadku drogi powiatowej Nowa Dębowa Wola mówimy o budowie 2,5 km odcinka, o szerokości od 4 do 5 metrów. Zakres prac obejmuje roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, remont nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni, remont zjazdów oraz poboczy, a także oznakowanie pionowe. Okres realizacji przewidziany jest do maja 2023 roku, jednak niewykluczone, że podobnie jak w Chmielowie w ubiegłym roku, postaramy się prace zakończyć wcześniej – jeszcze w roku bieżącym. Prace na drodze w Małym Jodle obejmują wykonanie nowego mostu w ciągu drogi powiatowej Chocimów – Zagaje Boleszyńskie, gdzie obecnie jest konstrukcja stalowo – drewniana, który na początku minionej dekady ucierpiał w wyniku powodzi. Konstrukcja drewniana zostanie zastąpiona konstrukcją żelbetonową , długość to ponad 12 metrów, zaś szerokość 9 metrów. Te parametry zostaną wzbogacone o elementy dojazdowe, aby ciąg przejezdności był uzyskany w sposób prawidłowy. Wszystkie niezbędne elementy wynikające z realizacji tego zadania mamy w posiadaniu – wydane zostało pozwolenie na budowę, pozyskany teren, więc nie ma żadnych przeszkód związanych z realizacją tego zadania – wyjaśniał wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Realizowane inwestycje przede wszystkim poprawią jakość przemieszczania się i bezpieczeństwo mieszkańców na tych odcinkach dróg.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}