W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

30 lat Stowarzyszenia ,,Tacy Sami"

24.10.2022

30 lat Stowarzyszenia ,,Tacy Sami"

W Ostrowieckim Browarze Kultury odbył się jubileusz 30-lecia Stowarzyszenia „Tacy Sami” na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Jubileusz zgromadził wyjątkowych gości, a wśród nich był prezydent miasta Jarosław Górczyński, członkowie zarządu powiatu Łukasz Dybiec i Agnieszka Rogalińska, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta i dyrektor PCPR -u, Joanna Pikus, wójt gminy Bodzechów, Jerzy Murzyn, radny powiatu, kierownik WTZ „Szansa”, Robert Rogala, kierownik WTZ „Razem” Anna Kolasa i przede wszystkim członkowie Stowarzyszenia z prezesem Kamilem Kutrybą i prezesem honorowym Janem Juraszem, będący bohaterami uroczystości. Obchody były okazja do składania życzeń, gratulacji i obdarowywania upominkami. Był też czas na wspomnienia.

Stowarzyszenie „Tacy Sami” od 30 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i integruje ich najbliższych. Obecnie liczy ponad 50 członków. „Tacy Sami” to jedno z pierwszych stowarzyszeń na rzecz ludzi niepełnosprawnych, które powstało w mieście. Na przestrzeni tego czasu skupiało niegdyś nawet do 300 członków. Dzięki Stowarzyszeniu osoby z dysfunkcjami mogą uczestniczyć w wyjazdach i imprezach, a ich rodziny wzajemnie wspierać się w rozwiązywaniu problemów i codziennych trudności.

Jubileusz był okazją do podziękowań tym, którzy wspierają działalność Stowarzyszenia na co dzień. Najważniejszym odznaczeniem Stowarzyszenia – Orderem Małego Księcia zostały uhonorowane Agnieszka Rogalińska, Joanna Pikus oraz Zofia Górczyńska. Statuetki Serca Dobroci otrzymali m.in: starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, prezydent Jarosław Górczyński, wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn.

Zwieńczeniem jubileuszu była prezentacja hymnu Stowarzyszenia w wykonaniu Natalii Makuch oraz występ Kobiet Aktywnych z Wólki Bodzechowskiej.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}