W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podopieczni SOSW zorganizowali obchody europejskiego tygodnia autyzmu

autyzm

Trwają obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu, których organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim. To cykl wydarzeń, z których kulminacyjnym punktem był dzisiejszy przemarsz uczniów SOSW na ostrowiecki Rynek. Intencją organizatorów było przede wszystkim przekazanie społeczeństwu rzetelnych informacji na temat autyzmu i przekonanie, że osoby takie pragną jedynie być zrozumiane i zaakceptowane.

Podopiecznym Ośrodka podczas spaceru na Rynek towarzyszyli przedstawiciele samorządu powiatowego. Obecna była starosta Marzena Dębniak, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, członek zarządu Agnieszka Rogalińska oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata.

Dzieci na płycie Rynku ułożyły symboliczną literę A i wypuściły wraz ze swoimi gośćmi niebieskie balony, które symbolizowały dziecięce marzenia.

Na zakończenie dzieciaki otrzymały od samorządowców słodkie upominki oraz serwowaną gorącą czekoladę, która okazała się nie lada niespodzianką.

{"register":{"columns":[]}}