W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

25-lecie Diecezjalnej Akcji Katolickiej

18.10.2022

25-lecie Diecezjalnej Akcji Katolickiej

Ostrowiec Świętokrzyski był gospodarzem uroczystości, które odbyły się z okazji 25-lecia działalności Diecezjalnej Akcji Katolickiej.

W obchodach jubileuszu uczestniczyli ostrowieccy parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu powiatu i miasta, przedstawiciele 22 Oddziałów Akcji Katolickiej w diecezji sandomierskiej, wspólnoty parafialne, przyjaciele i sympatycy Akcji Katolickiej. Powiat ostrowiecki reprezentowała Agnieszka Rogalińska, członek zarządu oraz Joanna Pikus, dyrektor PCPR, które na ręce prezes ostrowieckiego oddziału Mirosławy Gwóźdź oraz ks. dyrektora Pawła Anioła wręczył pamiątkowy grawerton oraz kwiaty.

Zwieńczeniem obchodów był koncert zespołu ludowego „Racławice” z Katolickiego Domu Kultury „Arka” w Racławicach oraz festyn integrujący rodziny, który odbył się na placu przy ostrowieckim Domu Ulgi w Cierpieniu.

Akcja Katolicka jest ruchem zapoczątkowanym przez papieża Piusa X na początku XX wieku. Pierwotnie działała na rzecz pokoju. Aktualnie to wspólnota, która broni wartości chrześcijańskich i aktywnie uczestnicy w życiu Kościoła, realizując wiele dzieł miłosierdzia.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}