W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczysty odbiór drogi w Ostrowinie. Powiat otrzymał promesy na kolejne inwestycje

28.05.2026

Ostrowina

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1465D w Ostrowinie - od skrzyżowania z drogą 1498D do drogi krajowej nr 25, w kierunku Szczodrowa. Inwestycja znacząco poprawiła bezpieczeństwo i komfort mieszkańców oraz wszystkich użytkowników tej części powiatu.

🤝 W uroczystym odbiorze uczestniczyła Natalia Gołąb - Członkini Zarządu Województwa Dolnośląskiego .

🏛️ Powiat Oleśnicki reprezentowali: starosta Wioletta Efinowicz, wicestarosta Sławomir Kapica, członkowie Zarządu Wojciech Paszkowski i Marcin Gręda, naczelnik Wydziału Rozwoju Powiatu Grzegorz Dąbrowski, wicedyrektor Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy Paulina Walczak-Grobelna oraz dyrektor PDPS w Ostrowinie Marek Czarnecki. W wydarzeniu uczestniczyli również powiatowi radni Monika Rybska-Korzępa i Krzysztof Skórzewski - mieszkańcy Gmina Oleśnica. Ponadto obecni byli: Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Szymański oraz sołtys Ostrowiny Jan Żarecki.

💬 Natalia Gołąb zwróciła uwagę na korzyści ze wzajemnej współpracy samorządów, które pozyskują dofinansowanie z różnych źródeł. - Na rozwoju powiatu oleśnickiego zyskuje cały region - podkreśliła.

📄 Podczas spotkania Natalia Gołąb wręczyła staroście promesy Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Pierwsza dotyczyła dofinansowania w wysokości 980 tys. zł remontu drogi dojazdowej do gruntów rolnych od Stradomi Wierzchniej do Stradomi Dolnej, a druga wsparcia w wysokości 40 tys. zł zakupu sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania. Środki pochodzą z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

🛣️ Starosta Wioletta Efinowicz zapowiedziała, że następną drogą przewidzianą do remontu będzie odcinek od wsi Ostrowina do Chełstówka. Promesę z Urzędu Marszałkowskiego na wsparcie tego zadania otrzymała już Gmina Twardogóra, a możliwe jest również dofinansowanie Lasów Państwowych. Starosta nie kryła radości, że dzięki tej pomocy wyremontowany zostanie cały odcinek od drogi krajowej nr 25 aż do Chełstówka.

📊 Liczby inwestycji:

▪️ koszt - 2,9 mln zł

▪️ długość przebudowanego odcinka - 3,3 km

▪️ dofinansowanie z Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - 980 tys. zł

▪️ wkład własny Powiatu Oleśnickiego - 901 tys. zł

▪️ dotacja z Gminy Oleśnica - 785 tys. zł

▪️ środki z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury - 254 tys. zł

 

{"register":{"columns":[]}}