W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

To miejsce odzyskało swój dawny blask. Otwarcie dworca PKP w Oleśnicy po rewitalizacji

25.05.2026

Dworzec

Symbolicznym zwieńczeniem jednej z najważniejszych inwestycji kolejowych w regionie było dzisiejsze otwarcie zmodernizowanego dworca PKP w Oleśnica. Historyczny budynek odzyskał dawny blask, a jednocześnie stał się przestrzenią nowoczesną, dostępną i przyjazną dla mieszkańców oraz pasażerów kolei.

👉 W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentu, samorządu oraz PKP. Obecni byli senator Grzegorz Schetyna, Wiceminister Rozwoju i Technologii Michał Jaros, Jolanta Niezgodzka Posłanka na Sejm RP, Anna Sobolak Posłanka na Sejm RP, Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Michał Rado - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojciech Bochnak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Wicewojewoda Dolnośląski Artur Jurkowski, prezes Zarządu PKP S.A. i Grupy PKP Alan Beroud oraz Adam Horbacz - Burmistrz Oleśnicy.

🏢 Powiat Oleśnicki reprezentowali: starosta Wioletta Efinowicz, przewodniczący Rady Jan Bronś, wicestarosta Sławomir Kapica, członek Zarządu Wojciech Paszkowski oraz radna Monika Rybska-Korzępa.

🚆 O znaczeniu inwestycji jako pierwszy powiedział prezes Zarządu PKP S.A. i Grupy PKP Alan Beroud, który przypomniał, że oleśnicki dworzec został wybudowany 158 lat temu. - Łączymy ludzi, miejsca i historię. Tak powinien wyglądać każdy dworzec w kraju - nie miał wątpliwości.

🇵🇱 - Od wielu lat zabiegaliśmy o to, aby ten dworzec odzyskał dawny blask - nadmienił Wiceminister Rozwoju i Technologii Michał Jaros, nie kryjąc satysfakcji z zakończenia inwestycji. - Robimy, a nie gadamy! - podsumował.

🏙️ Posłanka Jolanta Niezgodzka dodała, że dziś dworce nie muszą być wyłącznie budynkami kolejowymi, ale mogą stawać się miejscami integrującymi mieszkańców, pasażerów i lokalny biznes.

🤝 Senator Grzegorz Schetyna mówił o znaczeniu współpracy przy realizacji dużych projektów i przekonaniu, że wspólne działania dla mieszkańców powinny być zobowiązaniem wszystkich stron.

🚉 Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz wspomniał, że Oleśnica jest przykładem miasta, które dzięki współpracy samorządu i PKP nadało dworcowi nowe życie.

‼ - Wrócił dawny blask dworca, ale też jego funkcjonalność, której przez lata tutaj nie było - zauważyła posłanka Anna Sobolak.

🏛️ Burmistrz Oleśnicy Adam Horbacz zaznaczył natomiast, że miastu zależało na zachowaniu historycznego charakteru obiektu i stworzeniu miejsca, w którym przeszłość będzie się spotykać z przyszłością, a tradycja z nowoczesnością.

{"register":{"columns":[]}}