W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Terminarz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych Powiatu Oleśnickiego 2023/2024

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024 będzie przeprowadzone w terminach określonych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty  
(Zarządzenie Nr 1/2023 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 25 stycznia 2023r.)

Drogi Ósmoklasisto! Wejdź na stronę https://dolnoslaskie.edu.com.pl

- od 15 maja 2023r. możesz  zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół

od  15 maja
do 19 czerwca   

W tym czasie musisz samodzielnie założyć konto na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl gdzie otrzymasz login i hasło, a po zalogowaniu się musisz:

1. wybrać maksymalnie trzy szkoły i jak najwięcej oddziałów w każdej z nich              ( Uwaga! ODDZIAŁY USTAWIAMY WEDŁUG PREFERENCJI, W KOLEJNOŚCI OD NAJBARDZIEJ DO NAJMNIEJ POŻĄDANEJ KLASY)

2. elektronicznie wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Wniosek możesz wysłać elektronicznie podpisany przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna profilem zaufanym lub wydrukować go i po podpisaniu przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna przynieść do szkoły pierwszego wyboru.

3. złożyć wniosek w szkole pierwszego wyboru

W tym terminie możesz również dokonać zmiany wyboru preferencji (wybór szkół, wybór oddziałów).

od 23 czerwca
do 10 lipca
(do godz. 15.00)   

 

Uzupełnij wniosek o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Zaloguj się ponownie na swoje konto w systemie rekrutacji i uzupełnij odpowiedni formularz wpisując oceny, inne osiągnięcia oraz wyniki egzaminu i zanieś dokumenty do szkoły pierwszego wyboru. W tym czasie możesz jeszcze zmienić wniosek o przyjęcie, w tym zamienić szkoły do których kandydujesz.

18 lipca

Sprawdź, gdzie zostałeś zakwalifikowany!!!
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do szkół oraz niezakwalifikowanych - dostępne będzie w systemie oraz na tablicy ogłoszeń w szkole.

od 15 maja
do 21 lipca    

Pobierz wydawane przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe                          (technikum lub branżowa szkoła I stopnia) skierowanie na badania lekarskie kandydatów zakwalifikowanych, którzy dokonali wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole.

od 19 lipca


do 28 lipca
(do godz. 15.00)   

Potwierdź wolę podjęcia nauki w szkole (jeżeli jesteś niepełnoletni, musi to zrobić Twój rodzic), do której zostałeś zakwalifikowany poprzez złożenie w niej oryginałów dokumentów (oryginał świadectwa i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu) a w przypadku szkoły zawodowejpoprzez złożenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych.

31 lipca

Ogłoszenie list uczniów przyjętych oraz nieprzyjętych do poszczególnych szkół oraz list wolnych miejsc - dostępne będzie w systemie oraz na tablicy ogłoszeń w szkole.

od 1 sierpnia

Rekrutacja uzupełniająca - w przypadku wolnych miejsc

Szczegóły później!

{"register":{"columns":[]}}