W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Strażackie święto w Sycowie. Starosta z Brązowym Medalem "Za zasługi dla pożarnictwa"

21.05.2026

Straż

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Sycowie była miejscem powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość, jak co roku, stanowiła okazję do wręczenia odznaczeń, nominacji na wyższe stopnie służbowe, a także do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy wspierają ochronę przeciwpożarową.

🔴 W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji na co dzień współpracujących ze strażą pożarną.

🎖️ Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odebrała starosta oleśnicka Wioletta Efinowicz, natomiast Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” - naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Społecznych Witold Michałowski. Odznaczenia wręczył im prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oleśnicy Tomasz Dżugaj w asyście komendanta Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy Łukasza Słomy oraz członka Prezydium Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu Dariusza Pecyny.

🤝 Podziękowanie za współpracę z Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Syców odebrał Marcin Gręda, dyrektor tej jednostki, a zarazem członek Zarządu Powiatu Oleśnickiego. Słowa wdzięczności usłyszał również Wojciech Salik, prezes ATOL Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny.

🧯 Podczas obchodów wielokrotnie wskazywano na poświęcenie, profesjonalizm oraz ofiarną służbę strażaków z powiatu oleśnickiego. Starosta Wioletta Efinowicz życzyła, aby św. Florian zawsze otaczał ich swoją opieką, a każda akcja kończyła się szczęśliwym i bezpiecznym powrotem do domu.

❤️ Do życzeń dołączył przewodniczący Rady Powiatu Jan Bronś, który zwrócił się z apelem, aby społeczeństwo powiatu oleśnickiego ufundowało sztandar dla Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy, będący źródłem identyfikacji i powodem do dumy.

💬 - Uważam, że zaangażowanie w to szczytne przedsięwzięcie będzie dowodem uznania i zaufania dla braci strażackiej. Wierzę, że już za rok o tej porze będziecie mogli się takim sztandarem poszczycić – wyraził przekonanie Jan Bronś.

{"register":{"columns":[]}}