W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Starosta odebrał Księgę pamiątkową. To dofinansowana przez Powiat historia oleśnickiego rzemiosła

14.06.2022

Cech

Uzupełnioną wersję swojej Księgi pamiątkowej, powstałej dla uczczenia 75-lecia rzemiosła, wydał niedawno Cech Rzemiosł Różnych oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Oleśnicy.

Ponieważ kronikę wsparł finansowo Powiat Oleśnicki, były starszy Cechu Henryk Kruszelnicki symbolicznie wręczył jeden egzemplarz staroście Sławomirowi Kapicy. Ten pochwalił ideę upamiętnienia rzemieślników z lat 1945-2021 r., komplementował również bogatą dokumentację fotograficzną. – To pozycja ważna i potrzebna. Zawarte w niej biogramy świadczą o tym, że bycie rzemieślnikiem to nie tylko ciężka praca, ale także pasja i szacunek do zawodu, który się wykonuje – podkreślił starosta.

{"register":{"columns":[]}}