W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowy Zespół Szpitali zamknął ubiegły rok na dużym plusie

29.03.2024

Wejście do szpitala w Oleśnicy

Potwierdziły się słowa starosty Sławomira Kapicy, który na ostatniej sesji poinformował, że Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy zamknie ubiegły rok na plusie. I to na jakim!

👍 Jak wynika ze sprawozdania z wykonania planu finansowego za 2023 r., szpital osiągnął zysk w wysokości 2.166.762,24 zł netto. Wynik dodatni cieszy tym bardziej, że większość szpitali w Polsce jest na minusie.

👶 Cieszy również, że w zeszłym roku na oleśnickiej porodówce przyszło na świat aż 1558 dzieci. Plasuje to nasz szpital na 38. miejscu w Polsce, przed placówkami z tak dużych miast jak Kielce, Kraków, Rzeszów, Bydgoszcz, Katowice czy Olsztyn.

💰 Kolejna dobra wiadomość jest taka, że dług szpitala z tytułu zaciągniętych wcześniej kredytów i pożyczek został zmniejszony o 4 139 000 zł.

 

{"register":{"columns":[]}}