W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Oleśnicki ponownie w programie "Szkolny Klub Sportowy" w 2023 r.

20.02.2023

Sport

Na podstawie umowy zawartej z Dolnośląską Federacją Sportu – koordynatorem wojewódzkim programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”, w szkołach prowadzonych przez Powiat Oleśnicki odbywają się sportowe zajęcia pozalekcyjne.


Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowanie dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w okresie od 16.01.2023 r. do 30.11.2023 r. systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych. Obowiązkowe jest przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy.


Do programu zakwalifikowało się 12 grup w 5 szkołach ponadpodstawowych naszego powiatu :

 I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy – 3 grupy

 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy – 3 grupy

 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie – 2 grupy

 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie – 3 grupy

 Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Reymonta w Bierutowie – 1 grupa

{"register":{"columns":[]}}