W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Oleśnicki otrzymał 79.007 zł dofinansowania z programu "Posiłek w szkole i w domu"

07.06.2023

Posiłek

Wsparcie przeznaczone jest dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Oleśnicy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  im. Sybiraków w Oleśnicy.


Dofinansowanie pochodzi z wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” - moduł 3, dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Wartość zadania to 101.147 zł,
- z czego dofinansowanie w ramach rządowego programu wyniosło 79.007 zł.               
- Powiat Oleśnicki wniósł wkład własny w kwocie 22.140 zł.


W ramach przyznanych środków zakupione zostanie doposażenie, co poprawi standard obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej. Wsparcie finansowe w całości zostanie wykorzystane na zakup nowego wyposażenia kuchni dla następujących stanowisk: sporządzania potraw i napojów oraz produkcji ciasta, obróbki wstępnej, produkcji potraw z mięsa, ekspedycji potraw i napojów, mycia naczyń i przygotowywania posiłków. Zakupiony zostanie ponadto, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kuchni, kocioł warzelny elektryczny o pojemności 80 litrów.


 

{"register":{"columns":[]}}