W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie gościła dziś w Starostwie

05.12.2023

Młodzież z Litwy w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy

Starosta Sławomir Kapica i wicestarosta Stanisław Stępień spotkali się dziś z uczniami Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Młodzież gościła w Starostwie, w ramach II etapu projektu „Polska i Litwa. Szlakiem Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych", na który I LO w Oleśnicy otrzymało dotację z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Integracyjne działania są realizowane w postaci dwóch pobytów studyjnych, w założonym terminie od 6.11 do 31.12. 2023 r. Uczniowie z LO w Oleśnicy mają już za sobą pobyt na Litwie, ich koledzy z Wilna wczoraj przyjechali do Polski. - Każdy taki wyjazd nas wzbogaca, jest jak łyk świeżego powietrza – mówili na powitaniu Starostwie. 

Spotkanie było również okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy wsparli ILO w realizacji projektu. – Jesteśmy wdzięczne za to, że nigdy nie mówicie "nie", a nasze pomysły zawsze spotykają się z waszą aprobatą - dyrektor Marzena Helińska oraz Anetta Grzesik-Robak pokłoniły się nisko starostom oraz Wydziałowi Oświaty, Kultury i Sportu, który reprezentowały naczelnik Małgorzata Iwańska i inspektor Małgorzata Bilska.

- Każda tego typu inicjatywa na pewno w przyszłości znajdzie odzwierciedlenie w naszym budżecie – zadeklarowali starostowie, życząc młodzieży udanego pobytu w Polsce i wręczając powiatowe gadżety.

{"register":{"columns":[]}}