W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ruszyła kwalifikacja wojskowa. Symbolicznej inauguracji dokonał starosta Sławomir Kapica

12.02.2024

Kwalifikacja wojskowa

Dziś rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa dla powiatu oleśnickiego. Potrwa do 11 marca, a na wzywanych czeka komisja lekarska, której siedzibą jest PCEiK przy ul. Wojska Polskiego 56. Niestawiennictwo może zakończyć się grzywną i doprowadzeniem przez policję.

Pierwszego dnia kwalifikacji z Powiatową Komisją Lekarską oraz przedstawicielem Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu spotkał się starosta oleśnicki Sławomir Kapica, który życzył owocnej pracy i bezproblemowego zakończenia naboru. Podczas rozmowy z rekruterami Wojsk Obrony Terytorialnej starosta miał okazję zapoznać się z ofertą i możliwościami Wojska Polskiego, ułatwiającymi nowym kandydatom świadome i odpowiedzialne podjęcie decyzji dotyczących ich przyszłości w strukturach armii.  

Kwalifikacją wojskową objęci są mężczyźni urodzeni w 2005 roku, a także inne osoby urodzone w latach 2000-2004, które nie posiadają określonej kategorii zdolności do służby wojskowej. W tym roku kwalifikacji podlega 648 mieszkańców naszego powiatu. Pierwszego dnia przed komisją stanęli mieszkańcy miasta Oleśnicy.

Czym jest kwalifikacja? – To standardowa procedura, której celem jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej – wyjaśnia Witold Michałowski, naczelnik Wydziału Zdrowa, Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy.

Terminy wezwań:
Miasto Oleśnica (12-19.02), Syców (20-23.02), Gmina Oleśnica (26-28.02), Twardogóra (29.02-1.03), Bierutów (4-5.03), Międzybórz (6.03), Dobroszyce (7.03), Dziadowa Kłoda (8.03), kobiety (11.03).

{"register":{"columns":[]}}