W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Cieśle - Wyszogród - Nowoszyce - Gręboszyce - Smolna. Kolejna inwestycja dofinansowana z Polskiego Ładu

16.12.2022

Cieśle

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej 1469D na odcinku Cieśle - Wyszogród - Nowoszyce - Gręboszyce - Smolna. Długość remontowanego odcinka to prawie 6 km. Inwestycję zrealizował Powiat Oleśnicki, który pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 3 690 750 zł. Zadanie pochłonęło 4 616 884 zł. Kwotę 250 000 zł stanowiło dofinansowanie z Gminy Oleśnica. Wykonawcą była firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., która dała 60-miesięczną gwarancję.

Śnieżna pogoda nie pozwoliła dziś na tradycyjny spacer po wyremontowanym odcinku, ale frekwencja na uroczystym odbiorze zadania świadczy o tym, że inwestycja przebiegająca przez pięć miejscowości była dla ich mieszkańców bardzo ważna. Wspomniał o tym starosta Sławomir Kapica, dziękując samorządowi Gminy Oleśnica za partycypację w kosztach i za współpracę. Wicestarosta Stanisław Stępień podkreślił, że Powiat Oleśnicki był zdeterminowany, aby tę inwestycję wykonać. Nie miał też wątpliwości, żeby gdyby nie pieniądze z Polskiego Ładu, przedsięwzięcia mogłoby nie być. - Ale idziemy do przodu, o czym świadczy fakt, że pod koniec tego roku niemal co tydzień oddajemy jakąś wyremontowaną drogę Przyszły rok nie powinien być gorszy - dodał Stanisław Stępień.
- Dziękujemy i prosimy o jeszcze - w kierunku starostów uśmiechnął się wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina.

Ponadto w dzisiejszym wydarzeniu Powiat reprezentowali: członkini Zarządu Zdzisława Jakimiec, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Kępa, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny oraz naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Grzegorz Dąbrowski. Byli też przedstawiciele samorządu Gminy Oleśnica oraz wykonawcy. 

 

{"register":{"columns":[]}}