W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ekopracownia w Zespole Szkół Ponapodstawowych w Twardogórze

07.06.2023

Ekopracownia

Uroczyste wręczenie czeków na uruchomienie Ekopracowni w dolnośląskich szkołach odbyło się 5 czerwca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

W  wąskim gronie laureatów konkursu przeprowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, jako jedyna szkoła z powiatu oleśnickiego, znalazł się Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Czek z rąk Ireneusza Zyski, wiceministra klimatu i środowiska, odebrała dyrektor szkoły Edyta Pciak-Rogala.

„Ekopracownia – zielone serce szkoły”, która powstanie w ZSP będzie służyła edukacji na temat odnawialnych  źródeł energii. Budżet projektu to 85 000 zł, z czego 75 000 zł stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW a 10 000 zł to środki wygospodarowane przez organ prowadzący szkołę – Powiat Oleśnicki. Środki wykorzystane zostaną na remont, nowoczesne wyposażenie pracowni oraz pomoce dydaktyczne.
 

 Pamiątkowe zdjęcie laureatów

{"register":{"columns":[]}}