W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpieczniej w Zbytowej. Powiat Oleśnicki wybudował tam chodnik

26.01.2024

Odbiór przebudowanego chodnika w Zbytowej

Wybudowany chodnik w Zbytowej o długości 876 m oficjalnie został dziś oddany do użytkowania. Inwestycję, wraz ze zjazdami i kanalizacją deszczową, zrealizował Zarząd Dróg Powiatowych za 2 178 813,85 zł. Dofinansowanie z Rządowego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 1 792 584 zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Brzegu.


Podczas symbolicznego otwarcia inwestycji Powiat reprezentowali: starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, radny Czesław Teleszko oraz Paulina Walczak z ZDP. Wszystkim stronom procesu inwestycyjnego za zaangażowanie podziękował burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki. Wyrazy wdzięczności przekazał też były radny Jan Kwaśniewski.

O powiatowych inwestycjach już zrealizowanych w gminie Bierutów opowiedział starosta, natomiast wicestarosta nie miał wątpliwości: „Musimy iść dalej, nie zwalniać tempa”. Stanisław Stępień przyznał także, że po wykonaniu długo wyczekiwanego chodnika przy drodze 1467D ludzie sygnalizują mu, że w Zbytowej jest teraz o wiele bezpieczniejszej. Fakt ten potwierdziła sołtyska Urszula Zadka. Jak sama przyznała, w rozmowie z nią mieszkańcy cieszą się, że wreszcie mogą wychodzić "na wioskę", a nie tylko na swoje podwórka.

{"register":{"columns":[]}}