W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Chodnik w Dziadowej Kłodzie. To przykład wzorowej współpracy dwóch samorządów

19.10.2022

Dziadowa Kłoda

Przy drodze powiatowej 1500D w Dziadowej Kłodzie powstał chodnik wraz z kanalizacją deszczową. Inwestycja ta jest kolejnym przykładem współpracy Powiatu Oleśnickiego z lokalnym samorządem. 

Nowy chodnik przy ul. Słonecznej liczy sobie 762 m, a kanalizacja deszczowa ma długość 280 m. Wartość robót budowlanych, które wykonywała firma Bud-Agro z Wrocławia, to kwota 818 188,96 zł, natomiast dofinansowanie z gminy Dziadowa Kłoda wynosi 400 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane miesiąc przed terminem.

W uroczystym odbiorze inwestycji uczestniczyli dziś włodarze obu samorządów oraz wszyscy inni, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania. Był starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny, radni powiatowi Czesław Teleszko i Józef Szmaj, władze gminy Dziadowa Kłoda z wójtem Robertem Frytem na czele, inspektor nadzoru Ryszard Potoczny oraz przedstawiciele wykonawcy.

Zebranych oficjalnie powitał starosta Sławomir Kapica, który podziękował wójtowi za zaangażowanie i wsparcie finansowe. - Staramy się realizować te najpilniejsze inwestycje, choć zdajemy sobie sprawę, że potrzeb jest znacznie więcej – dodał szef powiatu.
Wicestarosta Stanisław Stępień podkreślił, że celem Zarządu jest taki podział środków, aby rozwój powiatu był zrównoważony. – Niedawno oddawaliśmy inwestycję w Twardogórze, w zeszły poniedziałek w Ligocie Wielkiej, dziś w  Dziadowej Kłodzie, a wkrótce w gminie Dobroszyce i gminie Bierutów – wyliczał wicestarosta. Stanisław Stępień przypomniał ponadto, że niebawem w gminie Dziadowa Kłoda zostanie oddana przebudowana droga powiatowa 1500D na odcinku Dziadowa Kłoda – Dalborowice. Długość odcinka jezdni to ponad 6 km. 

Wójt Robert Fryt nie krył, że poczytuje sobie za zaszczyt współpracować z Zarządem, który tyle dobrego robi dla gminy Dziadowa Kłoda. – Mieszkańcy doceniają tę inwestycję, bo stary chodnik był już bardzo zniszczony – przyznał. 
Symboliczny odbiór zakończonej budowy spuentował dyrektor Grzegorz Cipyk: – Najlepiej współpracuje się z takimi samorządami, które szukają rozwiązań.  

{"register":{"columns":[]}}