W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

1,2 km nowej nawierzchni od węzła Szczodrów w kierunku Stradomi

10.05.2022

Zakończył się remont odcinka o długości 1,2 km od węzła Szczodrów w kierunku Stradomi Wierzchniej. Inwestorem był Powiat Oleśnicki, a wykonawcą Berger Bau Polska. Koszt inwestycji to 639 017,53 zł.

Szczodrów

W odbiorze technicznym zadania udział wzięli: starosta Sławomir Kapica, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny, kierownik obwodu drogowego w Sycowie Marek Duszyński oraz przedstawiciele wykonawcy Grzegorz Serafin i Mariusz Mikliński.
Remont ucieszy kierowców korzystających z tej drogi, która była w katastrofalnym stanie, szczególnie po zimie, i wymagała ciągłych napraw. Dostrzegli to radni powiatowi z tego terenu, a także radny miasta i gminy Syców ze Szczodrowa Mieczysław Troska, którzy o inwestycję tę najbardziej zabiegali. 
– Właściwą decyzją było przeniesienie robót na ten rok. Umożliwiło nam to zrealizowanie wszystkich prac w optymalnych warunkach, co z pewnością przełoży się na jakość – podkreślił Grzegorz Serafin. Nowa nawierzchnia powinna wytrzymać co najmniej 15 lat - oceniają drogowcy. 

{"register":{"columns":[]}}