W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończenie realizacji projektu "Pod Biało- Czerwoną"

grafika przedstawia po lewej stronie fragment masztu z wywieszona flagą Polski na tle nieba . Obok znajduje się biało- czerwony napis: POD BIAŁO -CZERWONĄ

W dniu 10 listopada 2022 r. Wójt Gminy Wietrzychowice dokonał uroczystego podniesienie flagi na nowopowstały maszt. W uroczystości brali udział: Przewodnicząca Rady Gminy Wietrzychowice Ewa Wojcieszek oraz pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych.

Projekt „Pod Biało-Czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Celem projektu było zjednoczenie mieszkańców naszego kraju i zachęcenie ich do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Symboliczne wywieszenie flagi było zwięczeniem uczestnictwa naszej gminy w projekcie „Pod Biało- Czerwoną”. Maszt został zamontowany obok budynku Urzędu Gminy, dzięki czemu jest dostępny i widoczny dla każdego mieszkańca. Maszt z flagą jest dopełnieniem wizerunku naszego Urzędu, który w ostatnim czasie przeszedł generalny remont. 

Gmina Wietrzychowice na zadanie uzyskała dofinansownaie w kwocie 8 000 zł.

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}