W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Za nami kolejny projekt "Już pływam"

grafika przedstawia zdjęcie dwójki dzieci w zbliżeniu, które znajdują się w basenie. po skosie biegnie biały pasek na którym widnieje napis: MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA JUŻ PŁYWAM. W lewym dolnym rogu logo Małopolski oraz napis informujący o finansowaniu projektu z funduszy Województwa Małopolskiego.

Gmina Wietrzychowice w dniach od 03 października 2022r. do 14 listopada 2022r. realizowała projekt pod nazwą: „Już pływam”, w ramach zadania Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży dofinansowany ze środków finansowych budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach którego odbywały się zajęcia nauki pływania na Pływalni w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Bochnia - Proszówki

W projekcie uczestniczyło 60 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wietrzychowicach z klas III, IV, V. W zajęciach uczestniczyli uczniowie, którzy nie umieją pływać i nigdy wcześniej nie korzystali z zajęć na pływalni. Pomoc finansowa z Województwa Małopolskiego to 12 200,00 zł. Całość projektu wyniosła 30 600,00 zł

Program objął cztery grupy szkoleniowe po 15 uczniów w każdej grupie, po 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Nauka pływania prowadzona była przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na Pływalni.

Projekt pn. „Już pływam” miał na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, poprawiając tym samym kondycję i koordynację ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie. Projekt jest szansą na upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocji Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

 

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}