W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Za nami Gminny Dzień Dziecka

06.06.2024

Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Wietrzychowice oraz Dyrektor Gminnego centrum Kultury stojących na scenie. Pod scena widnieje napis : "Dzień Dziecka w Wietrzychowicach".

2 czerwca br. na boisku sportowym w Wietrzychowicach odbył się Gminny Dzień Dziecka. Pomimo niepewnej pogody udało się dotrwać do końca imprezy bez większego deszczu. Dla dzieci przewidziano szereg atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, stoiska ze smakołykami przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, Chata Pełna Smaków przygotowana przez uczniów Szkoły Gastronomicznej w Żabnie, stoisko z konkursami i stoisko z malowaniem twarzy i gadżetami reprezentowane przez współczesne czarownice z DPS Wietrzychowice. Ponadto dzieci miały okazje obejrzeć bajkę „Drzewo Życia” z projektu fundusze Europejskie dla Małopolski. Bajka miała za zadanie pokazać jak ważne jest dbanie o środowisko w którym żyjemy, planetę. Dzieci poznały konsekwencje zanieczyszczeń powietrza i wody oraz wpływ tego wszystkiego na ludzi, zwierzęta oraz rośliny.

Najmłodsi mieli również okazję na  zabawy i konkursy pod okiem Pani Ewy z Agencji Artystycznej E-MUZ. Tradycyjnie już na wydarzeniu obecni byli strażacy z OSP Wietrzychowice i OSP Jadowniki Mokre wraz z samochodami strażackimi oraz pokazami. Nie zawiedli również motocykliści z ROADS RATS, którzy zaprezentowali swoje pojazdy. Gościliśmy także Panów z Policji w Żabnie na czele z Komendantem Dominikiem Rzepeckim, który przygotował konkursy z nagrodami z tematyki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Organizatorami wydarzenia byli:

  • Wójt Gminy Wietrzychowice
  • Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach
  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Dziękujemy za przybycie Wicestaroście- Panu Romanowi Łucarzowi, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach Pani Małgorzacie Więcław, Dyrektor ZSP Wietrzychowice Jadwidze Łucarz.

Dziękujemy za pomoc oraz pyszne smakołyki Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Sikorzyc, Wietrzychowic, Miechowic Małych, Woli Rogowskiej, Jadownik Mokrych, Nowopola oraz Miechowic Wielkich.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację wydarzenia.

Wszystkim dzieciom życzymy aby cały rok był tak wspaniały, wyjątkowy i pełny uśmiechu jak miniony Dzień Dziecka.

Relacja z wydarzenia dostępna jest na profilu FB: @GminaWietrzychowice

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}