Wybierz najciekawszą inicjatywę Małopolska Lokalnie 2024
13.11.2024
Zaczynamy głosowanie internetowe na najciekawszą inicjatywę Małopolska Lokalnie 2024. Ponieważ na terenie powiatu tarnowskiego zostały zrealizowane cztery inicjatywy proszę o załączenie na stronę www i udostępnienie wydarzenia na Facebooku z informacją o konkursie Mamy FIOła na Małopolskę. Linki są aktywne – mam nadzieję, że na stronie się załączą przy kopiowaniu i wklejaniu tekstu. W razie problemów proszę o kontakt.
Wybierz najciekawszą inicjatywę Małopolska Lokalnie 2024!
Małopolska Lokalnie to jeden ze sztandarowych projektów Fundacji BIS i Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze, który na stałe wpisał się już w kalendarz konkursów grantowych w Małopolsce. W tym roku świętujemy jego 10-lecie. Małopolska Lokalnie daje mieszkańcom naszego województwa narzędzia i wsparcie potrzebne do realizacji ich pomysłów. Dzięki temu grupy nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe mogą łatwiej przekształcić swoje inicjatywy w rzeczywiste projekty, które przyczyniają się do długotrwałych, pozytywnych zmian w regionie.
Tegoroczna edycja konkursu grantowego Małopolska Lokalnie dobiegła końca. Teraz czas na ruch internautów – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną. Głosowanie trwa do 17 listopada do godziny 12.00. Każdego dnia można oddać 1 głos z jednego IP.
Dlaczego warto?
"Małopolska Lokalnie to nie tylko konkurs – to dowód na to, jak wiele można osiągnąć, działając razem. Głosując w Mamy FIO-ła na Małopolskę, masz szansę nie tylko docenić projekty, które poruszają ważne społecznie tematy, ale też poszerzyć swoje horyzonty. To okazja, by odkryć działania, które mogą stać się dla Ciebie inspiracją, a może nawet doprowadzić do nowych partnerstw i współpracy. Każdy głos to krok w stronę wspierania lokalnych inicjatyw i budowania silniejszych więzi społecznych. Dołącz i wybierz projekty, które zasługują na wsparcie. Razem możemy wzmacniać nasze społeczności lokalne" – zachęca Agnieszka Węgrzyn, specjalistka ds. promocji i administratorka generatora grantowego w Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.
Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają mieszkańców powiatu proszowickiego do udziału w konkursie "Mamy FIO-ła na Małopolskę", czyli konkursie na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Małopolska Lokalnie. W roku 2024, w ramach programu Małopolska Lokalnie, zrealizowano 100 inicjatyw, z czego 4 na terenie powiatu tarnowskiego. Dzięki działaniom projektowym dwie organizacje pozarządowe rozwinęły swój potencjał, a dwie grupy nieformalne zaktywizowały mieszkańców. Poznajmy ich i doceńmy wielkie zaangażowanie.
Sponsorem nagrody głównej w wysokości 1500 zł dla najciekawszej małopolskiej inicjatywy jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.
Aby wybrać najciekawszą inicjatywę wystarczy:
- wejść na stronę pod tym adresem
- wybrać najciekawszą inicjatywę
- zagłosować,
-
potwierdzić oddanie głosu klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na maila.
UWAGA! Link może wylądować w spamie! Głosujący, przez cały okres trwania Konkursu, może głosować wiele razy na wybraną przez siebie Inicjatywę, z tym zastrzeżeniem, że nie więcej niż jeden głos dziennie z jednego adresu IP. Głosowanie trwa do 17 listopada do godziny 12.00.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej. Więcej informacji o kwestiach technicznych głosowania znajduje się na stronie www.malopolskalokalnie.pl.
Zapraszamy do obserwowania profilu Facebook i udziału w wydarzeniu.
Gorąco zachęcamy do głosowania na projekty zrealizowane na terenie naszego powiatu.
Realizator: Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Meszna Opacka, gmina Tuchów
Projekt: Jadalnia pod chmurką!
Projekt zakładał podniesienie kwalifikacji członków KGiGW Meszna Opacka w zakresie bezpiecznego przygotowywania potraw na świeżym powietrzu oraz zakup niezbędnego sprzętu do ich uczestnictwa w plenerowych imprezach w gminie Tuchów.
Zagłosuj: Jadalnia pod chmurką! | Małopolska Lokalnie
Realizator: Darterska brać, gmina Skrzyszów
Projekt: Popołudniowe spotkania z Dartem
Projekt zakładał aktywizację i integrację międzypokoleniową mieszkańców Łękawicy poprzez organizację szkoleń/spotkań i turniejów darta.
Zagłosuj: Popołudniowe spotkania z Dartem | Małopolska Lokalnie
Realizator: Dziewczyny z WIKLINY, gmina Skrzyszów
Projekt: Z wikliną na TY
Projekt zakładał wzrost wiedzy i umiejętności z zakresu wytwarzania proekologicznego rękodzieła z wikliny u 15 mieszkańców społeczności lokalnej gminy Skrzyszów poprzez udział w warsztatach i prezentacji dokonań podczas dożynek.
Zagłosuj: Z wikliną na TY | Małopolska Lokalnie
Realizator: Koło Gospodyń Wiejskich Burzynianki, gmina Tuchów
Projekt: Chlebowa sztuka od serca do piekarnika
Projekt zakładał rozwój KGW Burzynianki poprzez zakup pieca konwekcyjnego do wypieku chleba i robota do wyrabiania ciasta oraz organizacji warsztatów z zakresu wypiekania tradycyjnego chleba.
Zagłosuj: Chlebowa sztuka od serca do piekarnika | Małopolska Lokalnie
Realizator: Towarzystwo Dobrego Smaku
Projekt: Taniec smaków
Projekt zakładał wzmocnienie potencjału Towarzystwa Dobrego Smaku poprzez zakup wyposażenia wystawowego oraz promocję działalności stowarzyszenia na ogólnodostępnym evencie.
Zagłosuj: Taniec smaków | Małopolska Lokalnie
Realizator: Integrujmy się razem!
Projekt: Integracyjny klub językowy dla Ukraińców „Polski jako ojczysty”
Projekt zakładał wzrost wiedzy 16 obywateli Ukrainy w tematyce kulturowo-historycznej podczas zajęć z języka polskiego w klubie językowym integracyjnym.
Zagłosuj: Integracyjny klub językowy dla Ukraińców „Polski jako ojczysty” | Małopolska Lokalnie
Realizator: Tropiciele Wiedzy
Projekt: Spotkanie ze sztuką
Projekt zakładał rozwinięcie u dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego Nr 32 w Tarnowie potrzeby obcowania ze sztuką i bycia jej sprawcą, rozwinięcie wyobraźni artystycznej, kreatywności, poddawanie się oddziaływaniu sztuki jako widz i twórca.
Zagłosuj: Spotkanie ze sztuką | Małopolska Lokalnie
Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, Minister do spraw Pożytku Publicznego. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego, Powiatu Wielickiego. Partnerzy projektu: Województwo Małopolskie i Alexander Mann Solutions Polska.