W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wiosenna akcja szczepienia lisów

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje, że akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego odbędzie się w dnaich:

od 25 do 29 kwietnia 2022 r.  poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów i jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

  • Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  • Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  • Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać, gdyż znajdującą się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udziela: Powiatowy Lekarz Weterynarii – lek. wet. Paweł Wałaszek. 

Materiały

Komunikat
WŚCIEKLIZNA​_KOMUNIKAT​_WIOSNA​_2022.pdf 0.05MB
Wskazówki dla mieszkańców
WSKAZÓWKI​_DLA​_MIESZKAŃCÓW.pdf 0.09MB
{"register":{"columns":[]}}