W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ważne informacje dla obywateli Ukrainy i osób przyjmujących rodziny z Ukrainy

Flaga Ukrainy

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na naradach z Wojewodą i Starostą informujemy iż;

  • Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności.
  • Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu.
  • W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców / urzędach wojewódzkich / placówkach Straży Granicznej.
  • Warunkiem uzyskania statusu uprawniającego do świadczeń w tym m.in. zapewnionego przez Państwo zasiłku, wyżywienia oraz miejsca pobytu, w którym uchodźcy pozostaną czasowo jest przekroczenie granicy 24 lutego br. lub po tej dacie oraz wypełnienie i złożenie w Urzędzie Gminy karty pobytu. Kartę pobytu (zarówno w języku polskim jak i ukraińskim) można pobrać poniżej lub zgłosić się po nią do Urzędu Gminy do pokoju nr 3.

 

Materiały

Potwierdzenie pobytu PL
potwierdzenie​_PL.docx 0.02MB
Potwierdzenie pobytu UA
ПІДТВЕРДЖЕННЯ​_ПРОЖИВАННЯ.odt 0.01MB
{"register":{"columns":[]}}