W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczysty odbiór parkingu w centrum Wietrzychowic

07.09.2023

zdjęcie prezentuje kobiety i mężczyzn w wieku od 35 do 65 lat pozujących na tle budynku Urzędu Gminy w Wietrzychowicach.

6 września br. obok budynku Urzędu Gminy dokonano uroczystego odbioru parkingu.
W spotkaniu udział wzięli Wojciech Skruch – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Tomasz Banek- Wójt Gminy Wietrzychowice oraz radni gminy Wietrzychowice.

 Zadanie pn.” Budowa parkingu i dróg dojazdowych wraz z przygotowaniem infrastruktury do zainstalowania punktu ładowania pojazdów elektrycznych w centrum miejscowości Wietrzychowice” zrealizowane zostało w ramach programu „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”.

Wartość inwestycji opiewała na kwotę: 199 745,85 zł.

Z pozyskanych środków z województwa małopolskiego otrzymaliśmy na ten cel kwotę w wysokości 150 041,95 zł, co stanowi 75% całości dofinansowania.

Dzięki zrealizowanemu zadaniu zyskaliśmy dodatkowo 14 miejsc postojowych, które będą służyć zarówno mieszkańcom gminy jak i osobom odwiedzającym gminę w załatwianiu spraw codziennych jak również podczas organizowanych wydarzeń kulturalnych. Do tej pory osoby korzystające m. in. z placu zabaw, boiska sportowego, przedszkola, żłobka, Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kultury, Straży Pożarnej, Poczty czy też innych obiektów użyteczności publicznej miały znaczy problem w zaparkowaniu swojego samochodu. Budowa parkingu nie tylko ułatwi mieszkańcom korzystanie z wyżej wymienionych obiektów znajdujących się w centrum Wietrzychowic, ale również uatrakcyjni wygląd samego centrum tworząc w przyszłości spójną infrastrukturę.

Budowa parkingu była jedną z trzech zaplanowanych do realizacji inwestycji, dzięki którym centrum Wietrzychowic zyska nowoczesny i funkcjonalny wygląd.

Warto również wspomnieć, iż w przyszłości planowana jest budowa punktu ładowania pojazdów elektronicznych przy parkingu.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie Zarządowi Województwa Małopolskiego w składzie:

-Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego,

- Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego,

- Józef Gawron Wicemarszałek Województwa Małopolskiego,

- Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

- Iwona Gibas Członek Zarządu Województwa Małopolskiego,

Dziękujemy za wsparcie realizacji inwestycji Panu Krystianowi Zielińskiemu Zastępcy Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy Wojciechowi Skruchowi Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego za pomoc, pozytywną opinię oraz nieustanne wspieranie Gminy Wietrzychowice.

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}