W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwia budowę domów. Program #DomBezFormalności wszedł w życie z początkiem stycznia 2022 r. i wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 mkw. powierzchni zabudowy.

zdjęcie prezentuje na białym tle po lewej stronie godło Polski, obok napis: Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Pod napisem poziomą cienką linie w kolorze biało czerwonym.

Dzięki programowi każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej- w uproszczonej procedurze- dom do 70 m kw. powierzchni zabudowy w celach mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W przypadku braku planu zagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy wydawane są w 21 dni, a budowę można rozpocząć bezpośrednio po zgłoszeniu.

Z programu może skorzystać każdy, pod warunkiem, że inwestycja zaspokaja jego własne potrzeby mieszkaniowe lub potrzeby rekreacyjne. Nie ma znaczenia stan cywilny, status społeczny czy sytuacja rodzinna.

Budując #DomBezFormalności, można zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać samodzielność w decydowaniu. To inwestor decyduje, czy samodzielnie będzie pełnił rolę kierownika budowy, czy też zdecyduje się na powierzenie tej roli osobie z odpowiednimi uprawnieniami.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdą Państwo na stronie internetowej: ułatwienia w budowie domów do 70 m kw

Materiały

Plakat 1- domy do 70 m kw
Zał​_1​_plakat​_-​_domy​_do​_70​_m​_kw​_7047996​_5294190.pdf 5.23MB
Plakat 2- domy do 70 m kw
Zał​_2​_ulotka​_-​_domy​_do​_70​_m​_kw​_7047999​_5294197.pdf 9.55MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}