W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sposób postępowania z zużytymi bateriami i przeterminowanymi lekami

Zużyte baterie

Zużyte baterie pochodzące z gospodarstw domowych są również odpadem komunalnym z kategorii odpadów niebezpiecznych. Po wyczerpaniu baterie należy gromadzić osobno (najlepiej wrzucać je do przeznaczonego na ten cel pudełka lub szufladki). Po zgromadzeniu większej ilości zużyte baterie możemy wyrzucić do specjalistycznych pojemników zlokalizowanych w sklepach, placówkach oświatowych i innych instytucji. W gminie Wietrzychowice pojemnik na tego rodzaju odpad ustawiony jest m. In. w budynku Urzędu Gminy.

Przeterminowane, niewykorzystane leki

Przeterminowane leki pochodzące z gospodarstw domowych są odpadem komunalnym z kategorii odpadów niebezpiecznych co oznacza, iż nie można wrzucać ich do kosza razem z innymi odpadami czy np. spuszczać w toalecie. Miejscem gdzie zgodnie z prawem możemy wyrzucić przeterminowane lekarstwa są specjalistyczne pojemniki znajdujące się najczęściej w aptekach. Na terenie gminy Wietrzychowice pojemnik taki znajduje się w aptece 33-270 Wietrzychowice 2 oraz w budynku Ośrodka Zdrowia.

{"register":{"columns":[]}}