W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Realizacja projektu "Już pływam"

grafika przedstawia zdjęcie dwójki dzieci w zbliżeniu, które znajdują się w basenie. po skosie biegnie biały pasek na którym widnieje napis: MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA JUŻ PŁYWAM. W lewym dolnym rogu logo Małopolski oraz napis informujący o finansowaniu projektu z funduszy Województwa Małopolskiego.

LOGO

Gmina Wietrzychowice w dniach od 18 kwietnia 2023r. do 25 maja 2023r. realizuje projekt pod nazwą: „Już pływam”, w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży dofinansowany ze środków finansowych budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach którego  odbywały się zajęcia nauki i doskonalenia pływania na Pływalni w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Bochnia - Proszówki

W projekcie uczestniczyło 30 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wietrzychowicach z różnych klas. W zajęciach uczestniczyli  uczniowie, którzy nie umieją pływać i nigdy wcześniej nie korzystali z zajęć na pływalni oraz uczniowie którzy doskonalili już wcześniej poznane techniki pływackie. Pomoc finansowa z Województwa Małopolskiego to 5 720,00 zł. Całość projektu wyniosła 18 900,00 zł

Program objął dwie grupy szkoleniowe po 15 uczniów w każdej grupie, po 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Nauka pływania prowadzona była przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na Pływalni.

Projekt pn. „Już pływam” miał na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, poprawiając tym samym kondycję i koordynację ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie. Projekt jest szansą na upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocji Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}