W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przypomnienie- badania kontrolne NSP 2021

Logio z napisem Badanie Kontrolne w Narodowym Spisie powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 na niebieskim tle. Na dole zdjęcia znajdują się młoda kobieta wraz z mężczyzną i dziewczynką oraz starszy mężczyzna

Przypominamy, iż od dzisiaj do 24 listopada br. w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie kontrolne mające na celu oszacowanie błędu pokrycia i ocenę jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r.

Wyniki badania kontrolnego, które zostanie przeprowadzone przez pracowników urzędów statystycznych losowo wybranej próbie 100 tyś. mieszkań spisanych w NSP 2021, umożliwią udoskonalenie metodologii przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych.

Badanie będzie miało formę wywiadów telefonicznych wyłącznie z pełnoletnimi osobami, które jako pierwsze z danego mieszkania udzieliły wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci). Wywiady w województwie małopolskim przeprowadzą pracownicy Urzędu Statystycznego w Krakowie. Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu 22 828 88 88. Ich tożsamość będzie można potwierdzić na stronie spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię pod numer 22 279 99 99 ( koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy, a pozyskane w nim dane podlegają ochronie prawnej i są objęte tajemnicą statystyczną.

{"register":{"columns":[]}}