W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt "Już pływam" 2024

12.03.2024

grafika przedstawia zdjęcie dwójki dzieci w zbliżeniu, które znajdują się w basenie. po skosie biegnie biały pasek na którym widnieje napis: MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA JUŻ PŁYWAM. W lewym dolnym rogu logo Małopolski oraz napis informujący o finansowaniu projektu z funduszy Województwa Małopolskiego.

Małopolska

Gmina Wietrzychowice  otrzymała dofinansowanie na realizacje  projektu pod nazwą: „Już pływam”, w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Dofinansowanie pochodzi ze środków finansowych budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach którego  w miesiącu kwietniu i maju  odbędą się zajęcia nauki pływania na Pływalni w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Bochnia - Proszówki

W projekcie uczestniczyć będzie 30 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wietrzychowicach z różnych klas. W zajęciach uczestniczyć będą  uczniowie, którzy nie umieją pływać i nigdy wcześniej nie korzystali z zajęć na pływalni. Pomoc finansowa z Województwa Małopolskiego to 5 890,00 zł. Całość projektu wyniesie 19 040,00 zł.

Program obejmie dwie grupy szkoleniowe po 15 uczniów w każdej grupie, po 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Nauka pływania prowadzona będzie przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na Pływalni.

Projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, poprawiając tym samym kondycję i koordynację ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie. Projekt jest szansą na upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocji Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Serdecznie dziękujemy Wojciechowi Skruchowi Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego za pomoc, pozytywną opinię oraz nieustanne wspieranie Gminy Wietrzychowice.

{"register":{"columns":[]}}