W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pozyskaliśmy dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu dla uczniów w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

LOGO

Gmina Wietrzychowice pozyskała dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wietrzychowicach na kwotę  70 000 zł. Do szkoły zostało zakupione nowoczesne wyposażenie, które z pewnością sprawdza się podczas praktycznych lekcji w klasie.

Laboratoria Przyszłości to Program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach jednego z postulatów „Polskiego Ładu” finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Celem Programu jest wyposażenie szkół w nowoczesne narzędzia umożliwiające kształtowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów, a także rozwój umiejętności matematycznych w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Za otrzymane środków, dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach, zakupiono m.in. drukarkę 3D z filamentami, zestaw audio-video, w skład którego wchodzą m.in. aparat fotograficzny, statyw foto/video, gimbale, mikrofon kierunkowy, oświetlenie do realizacji nagrań, a także mikroport z akcesoriami. Poza tym sfinansowano zestaw mikrokontrolera z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, długopisy 3D, mikroskopy cyfrowe, klocki do samodzielnej konstrukcji (energia odnawialna, robotyka), robota edukacyjnego oraz zestawy narzędzi ucznia zawierające m.in. akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, zestaw pędzli, dłut, pilników ślusarskich, wiertła, taśmę mierniczą, szczypce uniwersalne, półokrągłe, taker i wiele innych.

Zakupiony sprzęt uatrakcyjni nie tylko obowiązkowe zajęcia szkolne jak np. technika, matematyka, przyroda, biologia, zajęcia edukacji wczesnoszkolnej, informatyka, ale także zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań. Laboratoria Przyszłości to wspaniała inwestycja w nowoczesną edukację.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}