W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 119 z dnia 8 lipca 2022 roku

Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr :119 wydana przez Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie dotyczące zjawiska: gwałtowne wzrosty stanów wody

zdjęcie przedstawia po lewej stronie niebo z burzowymi chmurami, po prawej na beżowym tle z zarysem grafiki termometru widoczny czarny napis Meteo

Data i godzina wydania: 08.07.2022 - godz. 07:57
ZJawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 10:00 dnia 08.07.2022 do godz. 04:00 dnia 09.07.2022

Obszar: górne części zlewni: Małej Wisły, Soły, Skawy, Raby i Dunajca oraz zlewnia Skawinki i Czarnej Orawy (małopolskie, śląskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu (miejscami również o charakterze burzowym), możliwe są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 55%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich). 

 

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski

{"register":{"columns":[]}}