W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr 100, 101 z dnia 18 maja 2023 roku

Informacja o niebezpiecznym zjawisku wydana przez Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie dotyczące zjawiska: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2 stopnia

zdjęcie przedstawia po lewej stronie niebo z burzowymi chmurami, po prawej na beżowym tle z zarysem grafiki termometru widoczny czarny napis Meteo

Data i godzina wydania: 18.05.2023 - godz. 09:51

ZJawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień: 2

Ważność: od godz. 10:00 dnia 18.05.2023 do godz. 01:00 dnia 19.05.2023
Obszar: Mała Wisła od zb. Goczałkowice do ujścia Przemszy (małopolskie, śląskie) oraz zlewnia Białej (Tarnowskiej) (małopolskie)
Przebieg: Prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody przy przekroczonych stanach ostrzegawczych w profilach: Jawiszowice oraz Bieruń Nowy oraz w  związku ze spływem wód opadowych, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody, lokalnie  z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%
Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Aleksandra Chamerlińska-Kulka

{"register":{"columns":[]}}