W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr 059 z dnia 7 czerwca 2022 roku

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr :16 Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie dotyczące zjawiska: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: Zlewnia: Soły poniżej kaskady, Skawy, Raby, Dunajca, Popradu, Białej (Tarnowskiej), Ropy
i przyrzecza Wisły (małopolskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%.

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Ważność: od godziny 1500 dnia 07.06.2022 do godziny 0100 dnia 08.06.2022 .

Materiały

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr 059 z dnia 7 czerwca 2022 roku- gwałtowne wzrosty stanów wody
WB-I6331321082022​_ostrzezenie​_hydrologiczne​_nr​_059.doc 0.09MB
{"register":{"columns":[]}}