W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oferta dla osób chętnych na wyjazd do Szwecji- Malmo

zdjęcie przedstawia po lewej stronie pofalowaną flagę Ukrainy w kolorze niebiesko żółtym, po prawej na beżowym tle z zarysem grafiki serce nad dłonią widoczny czarny napis Ukraina

Szwedzki podmiot Care Bridge Daveed Walzer skoncentrowany na zapewnieniu transportu dalekobieżnego (autobusowego i lotniczego) oraz zakwaterowania zgłosiło gotowość pomocy obywatelom Ukrainy przesiedlonym przez wojnę; z naciskiem na podróże do i mieszkania w Szwecji.

Planowany jest wyjazd grupy ok 48 osób do Malmo w dniu 21 kwietnia 2022 r.

Organizacja zapewnia:

• W pełni licencjonowane autobusy i kierowcy,

• Ukraińskojęzyczny opiekun autobusowy,

• Przed przyjazdem do Szwecji dopasowujemy każdą ukraińską rodzinę do rodziny goszczącej w Szwecji. Wszystkie rodziny goszczące przechodzą kontrolę przeszłości i zgadzają się zapewnić początkowe wyżywienie i zakwaterowanie do czasu, aż Szwedzki Urząd Migracyjny zacznie bezpośrednio udzielać pomocy,

• Przybycie do  Welcome Center; gdzie są przedstawiane rodzinom goszczącym. Welcome Center funkcjonuje również jako ośrodek kultury, w którym mogą spotykać się i otrzymać wskazówki dotyczące procesu azylowego.

Szczegóły wyjazdu :

 • Termin wyjazdu Czwartek - 21 kwietnia
 • Autobus nr 1 - Kraków do Malmö przez Gdynię (Stena Lines)
 • 48 osób - Max
 • Wyjazd: 9 rano
 • Ukraiński przewodnik na pokładzie
 • Wszystkie posiłki zapewnione
 • Przyjazd: Malmö – piątek godz. 11:00
 • Zakwaterowanie: Standardowy pobyt na minimum miesiąc u szwedzkich rodzin lub bezpośrednie zakwaterowanie przez szwedzkie władze migracyjne. Pomoc gotówkowa w ciągu 3 tygodni od złożenia wniosku o azyl.

 

Wymagane dokumenty :

 • Wjazd do Szwecji uchodźców z Ukrainy jest dozwolony na podstawie paszportu obywatela Ukrainy lub innego dokumentu identyfikującego tę osobę.
 • ​Przekraczanie granicy bez biometrycznego paszportu zagranicznego (również dzieci) jest dozwolone pojazdem lądowym (samochód, autobus) oraz pieszo.
 • Podróż samolotem, w sytuacji gdy  dzieci nie mają paszportów zagranicznych – konieczne  wstawienie zdjęcia dziecka (rozmiar 3,5X4,5) do paszportu zagranicznego jednego z rodziców w najbliższej Ambasadzie/Konsulacie Ukrainy.
 • Przekraczanie granicy ze zwierzętami domowymi jest dozwolone (jeśli nie ma dokumentów dotyczących zwierząt domowych - dozwolone).

Uchodźcy z Ukrainy w transporcie publicznym Sweden SL i Arlanda Express podróżują bezpłatnie.  Pozyskane informacje znajdują się w załączonym pliku.

 

Ważna informacja:

Zgodnie z Dyrektywą UE w sprawie ochrony czasowej Szwecja przyjmuje uchodźców z Ukrainy i zapewnia ochronę czasową na 1 rok z możliwością przedłużenia.

Szczegółowe informacje pod linkiem (w języku ukraińskim): https://bit.ly/3KHhI6l

Ochrona tymczasowa dotyczy:

- obywatele Ukrainy, którzy mieszkali na terytorium Ukrainy w dniu 24 lutego i zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu inwazji wojsk rosyjskich.

- osoby, które mają azyl polityczny na Ukrainie.

- członkowie rodziny z dwóch pierwszych kategorii (mąż/żona (w tym rzeczywiste związki małżeńskie) i małoletnie dzieci, inni bliscy krewni, jeśli mieszkali razem i byli na utrzymaniu osoby z dwóch pierwszych kategorii.

Zdjęcia Malmo:

https://www.istockphoto.com/pl/obrazy/malm%C3%B6

https://www.stenaline.pl/do-szwecji

Podmiot kierujący ofertę:  Daveed Walzer Dyrektor Zarządzający www.carebridge.pomoc  e daveed@carebridge.help

m +34680968391 (Połączenia/SMS/WhatsApp)https://www.gofundme.com/f/carebridge-daveed-ukraine

Kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy  

Реєстрація для виїзду за кордон біженців з України / Zapisy na wyjazd za granicę dla uchodźców z Ukrainy – ZHP Chorągiew Krakowska

Materiały

FORMATKA KOORDYNACJI ZGŁOSZENIA WYJAZDU DO KRAJÓW UE OSÓB Z UKRAINY UCIEKAJĄCYCH PRZEZ KONLIKTEM ZBROJNYM NA TERYTORIUM TEGO PAŃSTWA
CareBridge-Malmo-form​_01​_departures​_UA​_NGO​_-​_w​_języku​_polskim.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}