W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Oferta dla osób chętnych na wyjazd do Grecji

zdjęcie przedstawia po lewej stronie pofalowaną flagę Ukrainy w kolorze niebiesko żółtym, po prawej na beżowym tle z zarysem grafiki serce nad dłonią widoczny czarny napis Ukraina

Do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęła, przekazana przez Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, oferta Rządu GrecjiGreckie Ministerstwo Migracji i Azylu (w załączeniu robocze tłumaczenie oferty) dotyczące przyjęcia 130 osób.

Oferowany rodzaj pomocy:

- zakwaterowanie /bezpłatne/ – ośrodki lub obozy dla uchodźców lub migrantów

- artykuły żywnościowe lub bony na zakup żywności lub innych produktów

- pomoc w znalezieniu pracy

- opieka medyczna – na warunkach jak dla obywateli kraju przyjmującego

- możliwość uzyskania pomocy w języku ukraińskim lub rosyjskim w miejscu zakwaterowania

- bezpłatny dostęp do edukacji – szkoły, przedszkola, uniwersytety

- pobyt do 4 marca 2023 r.

- brak świadczeń socjalnych

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo o zakwalifikowaniu do wyjazdu decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy zatem o możliwie pilne przesyłanie informacji o liczbie zainteresowanych osób. Informacja zostanie przekazana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dokładny termin i miejsce wylotu/wyjazdu Ministerstwo ma przekazać w terminie późniejszym - realizacja oferty planowana jest na początku kwietnia.

Na potrzeby realizacji zadania w Wydziale Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie utworzona została skrzynka mailowa „relokacjadoue@malopolska.uw.gov.pl”  na którą należy przesyłać liczbę zadeklarowanych do wyjazdu osób.

WAŻNE

W informacji należy podać dane koordynatora oferty wyjazdu do Grecji w Gminie (imię, nazwisko, mail, nr telefonu, stanowisko) – dane te zostaną przekazane do Ministerstwa w celu dalszych uzgodnień wyjazdu.

 

Materiały

Oferta
Przetłumaczona​_oferta​_Greckiego​_Ministerstwa​_Migracji​_i​_Azylu​_UW.docx 0.06MB
{"register":{"columns":[]}}