W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odbyły się konsultacje wójta gminy Wietrzychowice z sołtysami, radą sołecką , przedstawicielami OSP oraz KGW

15.04.2024

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

12 kwietnia 2024 r. Tomasz Banek wójt Gminy Wietrzychowice zorganizował spotkanie w Gminnym Centrum Kultury z sołtysami, osobami które są w radzie sołeckiej, przedstawicielami ochotniczej straży pożarnej oraz przedstawicielami kół gospodyń wiejskich z wszystkich miejscowości Gminy Wietrzychowice.

Konsultacje dotyczyły:
1. Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

W wyniku dyskusji zasugerowano, aby PSZOK był otwarty w tygodniu w jeden dzień (środę) do godziny 19:00 oraz na początku dwie soboty w miesiącu.


2. Podziału pieniędzy z Unii Europejskiej realnie możliwych do pozyskania przez Gminę Wietrzychowice na szeroko pojęty "Rozwój usług opiekuńczych w gminie Wietrzychowice". W tym zakresie osoby będące na sali chcą wydania pieniędzy z projektu na:
- pomoc starszym,
- opiekę wytchnieniową,
- konsultacje kardiologiczne, logopedy, okulisty i innych specjalistów,
- szkolenia na sternika motorowodnego oraz inne szkolenia podnoszące bezpieczeństwo,
- zajęcia kreatywne rozwijające różne umiejętności.

 

{"register":{"columns":[]}}