W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Niepodległa zaprasza 11 listopada do wspólnego śpiewania Hymnu

17.10.2023

grafika przedstawia na białym tle czerwony napis niepodległa

Szanowni Państwo,

zapraszamy do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji "Niepodległa do Hymnu". Swój udział w akcji można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl

Uczcijmy wspólnie kolejną, 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego.

Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy samorządowych organizatorów uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, samorządowe instytucje kultury i szkoły. Zapraszamy do zgłaszania i promocji wspólnego śpiewania Hymnu w Państwa miejscowościach za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl. Zgłoszone wydarzenia będą widoczne na mapie akcji "Niepodległa do Hymnu".

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt. Więcej informacji na stronie niepodlegla.gov.pl

 

Zachęcamy również do skorzystania z następujących materiałów:

SŁOWA HYMNU PAŃSTWOWEGO
NUTY HYMNU ROZPISANE NA GŁOS
NUTY HYMNU ROZPISANE NA FORTEPIAN
NUTY HYMNU WERSJA UPROSZCZONA

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}