W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narodowe Czytanie 2022

zdjęcie przedstawia grafikę oraz informacje na temat akcji Narodowe Czytanie 2022

Podczas tegorocznej 11. odsłony Narodowego Czytania lekturą będą Ballady i romanse Adama Mickiewicza.

Z okazji Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji.

GCK w Wietrzychowicach wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Wietrzychowicach oraz Wójtem Gminy Wietrzychowic zorganizują wspólnie kolejną plenerową odsłonę „Narodowego Czytania” na placu przed Biblioteką w Wietrzychowicach. Już teraz zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które zaplanowano na 3 września br. o godzinie 17:00.

Osoby, które chciałyby aktywnie włączyć się w Narodowe Czytanie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 146418069, e-mail gckbiblioteka@wietrzychowice.pl, lub przez Messenger GCK Wietrzychowice.

Można też osobiście zadeklarować swój udział w Narodowym Czytaniu w Publicznej Bibliotece w Wietrzychowicach.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjowana w 2012 roku. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}