W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Grafikę informacyjną dotyczącą nabory do Systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.

Jeżeli prowadzisz obiekt noclegowy, punkt gastronomicznym, sklep lub serwis rowerowy, masz firmę przewozu osób, plac parkingowy lub jesteś właścicielem atrakcji chętnie odwiedzanej przez turystów możesz dołączyć do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce. 

Czym jest System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom (MPR)?

Ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci - to są podstawowe założenia Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. System małopolski działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo, Miejsca Przyjazne na Szlaku wokół Tatr).

Ich celem jest rozwój i promocja turystyki rowerowej, inspirowanie i wspieranie lokalnego biznesu w tworzeniu oferty przyjaznej dla rowerzystów, podnoszenie konkurencyjności oraz stworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami biorącymi udział w Systemie. 

Dlaczego warto posiadać certyfikat MPR?

Zyskasz dodatkowych klientów i przewagę konkurencyjną poprzez promocję na stronie internetowej poświęconej turystyce w Małopolsce, promocję w social mediach, obecność na mapach rowerowych wydawanych przez Województwo Małopolskie i w publikacjach oraz innych materiałach promocyjnych na temat ścieżek VeloMałopolska. Certyfikat będziesz mógł też wykorzystywać w swoich działaniach marketingowych np. umieszczając logo MPR na swoim obiekcie, stronie internetowej, social mediach czy ulotce. 
Ponadto otwarcie i nastawienie się na rowerzystów po prostu się opłaca. W całej Europie właśnie ten rodzaj turystyki jest znaczącym czynnikiem rozwoju regionalnego i lokalnego. Zgodnie z szacunkami Europejskiej Federacji Cyklistów sektor „cycle industry” w UE to 655 tys. miejsc pracy, a roczne przychody z turystyki rowerowej to aż 44 mld euro. Dzienne wydatki turysty rowerowego w Niemczech czy Austrii to 53-70 euro. 

Kto może zostać MPR?

Obiekty ubiegające się o rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom  muszą być zlokalizowane (prowadzić działalność) na obszarze województwa małopolskiego, w odległości nie większej niż 15 km od jednej z tras rowerowych VeloMałopolska. Odległość obiektu od trasy rowerowej należy zmierzyć jako dojazd rowerem od trasy rowerowej do obiektu drogami publicznymi, nie w linii prostej.

W regulaminie Systemu Rekomendacji MPR wyszczególnionych zostało 5 kategorii obiektów:

 

Jakie kryteria należy spełnić?

Wszystkie obiekty muszą swoim klientom zapewnić:

  • Bezpieczny nieodpłatny parking rowerowy
  • Nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów 
  • Aktualna informacja o serwisach/sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do roweru
  • Informacja o stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl
Obiekty noclegowe muszą dodatkowo zapewnić:
  • Możliwość skorzystania z pobytu na jedna dobę
  • Bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu

Kiedy można się zgłosić i co jeszcze warto wiedzieć o systemie rekomendacji MPR?

Nabory do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom prowadzone minimum raz w roku.

Aktualnie nabór trwa od 13 kwietnia do 22 czerwca 2022 r.

  • Formularz zgłoszeniowy dla obiektów ubiegających się o certyfikat MPR w kategorii: Obiekt gastronomiczny, informacja turystyczna, atrakcja turystyczna, inny obiekt usługowy.

  • Formularz zgłoszeniowy dla obiektów noclegowych ubiegających się o certyfikat MPR.

Jeżeli w danym momencie nie ma naboru, należy wysłać informację o chęci przystąpienia do Systemu na adres e-mail: mpr@umwm.malopolska.pl. Gdy zostanie ogłoszony kolejny nabór, poinformujemy Cię mailowo. 

Do udziału w systemie może zgłosić się każdy obiekt działający legalnie, który zaakceptuje Regulamin i spełnieni wymienione w nim wymagania.

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Podmiot w każdej chwili może zrezygnować z udziału w systemie bez żadnych konsekwencji finansowych.

Przed przyznaniem certyfikatu Twoje zgłoszenie do Systemu zostanie zweryfikowane pod kątem zgodności ze zgłoszeniem i spełnieniem warunków. Podobna weryfikacja będzie prowadzona minimum raz w roku.
 

Regulamin oraz kontakt do Organizatora Systemu Rekomendacji MPR w Małopolsce.

Regulamin współpracy w ramach Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom - Regulamin w PDF 
System tworzymy wspólnie (organizatorzy uczestnicy, rowerzyści), jeżeli masz pomysł jak go doskonalić i co możemy zmienić lub ulepszyć, napisz do nas.

Kontakt do Organizatora Systemu Rekomendacji MPR w Małopolsce:
E-mail kontaktowy: mpr@umwm.malopolska.pl
Tel. 123 796 025

Materiały

Plakat informacyjny o naborze
Plakat​_informacja​_o​_naborze​_do​_22​_czerwca​_2022​_r.pdf 1.69MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}