W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego- wnioski o płatności bezpośrednie

grafika przedstawia na białym tle z lewej strony zielony kwadrat z białą grafiką w kształcie wygiętych linii i liści oraz mniejszego czerwonego romba wpisanego w część większego kwadratu z jego prawej dolnej strony z prawej strony napis: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego informuje, że od 15 marca, można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR za 2023 r. Jest to pierwszy nabór wniosków w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Wniosek, tak jak w ubiegłych latach, należy złożyć do Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyłącznie w postaci elektronicznej – za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Nabór wniosków potrwa do 15 maja włącznie.

Ekoschematy to nowy, prośrodowiskowy element płatności bezpośrednich. Zostały tak zaprojektowane, żeby promować praktyki, które przekładają się na dochody rolnicze poprzez zwiększenie żyzności gleby, racjonalne nawożenie, poprawę jakości plonów.

Zachęcamy rolników do wnioskowania o ekoschematy!

W ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 wprowadzono łącznie 5 ekoschematów powierzchniowych oraz 1 ekoschemat dobrostan zwierząt.

Rolnicy, którzy nie posiadają sprzętu komputerowego, nie mają dostępu do Internetu lub mają trudność z samodzielnym wypełnieniem wniosku, mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy doradców Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego podczas wypełniania e-wniosku. Gwarantujemy profesjonalną i kompleksową obsługę. Doradcy MODR świadczą doradztwo w zakresie wypełniania wniosków w biurach Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego oraz dyżurują we wszystkich gminach województwa małopolskiego.

Dane kontaktowe do biur Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego oraz harmonogramy dyżurów doradców w urzędach gmin znajdują się na stronie internetowej MODR pod linkiem: modr.pl

Materiały

Harmonogram dyżurów
malopolski​_odr-​_harmonogram​_pzdr.pdf 0.41MB
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}