W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja o programie „ Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

Napis w kolorze białym INFORMACJA, w tle zdjęcie Cyplu z nałożonym filtrem w kolorze niebieskim.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach, w związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Programem pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 realizowanego w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, przeprowadza diagnozę potrzeb w środowisku Gminy Wietrzychowice. Program będzie realizowany do końca grudnia 2022r.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie gminy wpisujących się we wskazane w programie obszary. Ponadto poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieka na odległość”.

W ramach programu seniorom w wieku 65 lat i więcej zostanie zapewniony dostęp do tzw. „ opasek bezpieczeństwa”, które będą połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Gminy Wietrzychowice do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach tel;  14 6418 150, w celu zgłaszania potrzeb w przedmiotowym zakresie.  

Zgłoszenia osób zainteresowanych uczestnictwem w Programie prosimy kierować do dnia 28.02.2022r. do Gminnego Ośrodka Pomocy w Wietrzychowicach.

{"register":{"columns":[]}}