W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja Komendanta Komisariatu Policji w Żabnie

siedzącego za biurkiem Komendanta KP Żabno Dominika Rzepeckiego

Szanowni Państwo,

mając na uwadze przedświąteczny czas a także sytuacje związaną z ogólnym stanem bezpieczeństwa mieszkańców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności bowiem pośpiech, roztargnienie często wykorzystują przestępcy.

Z całą pewnością niektórzy z nas planują w tych dniach wyjazdy na kilka dni do rodziny oraz przyjaciół. Istnieje niebezpieczeństwo, że przestępcy w tym czasie mogą zainteresować się naszymi opuszczonymi chwilowo mieszkaniami. W tym okresie policjanci pełnić będą wzmożoną służbę patrolowo-interwencyjną m. in. po to, aby zapobiec takim zdarzeniom. Jednak wszyscy mogą i powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego mienia przestrzegając następujących rad i wskazówek:

  • wyjeżdżając na dłużej, należy poprosić zaufaną osobę o opróżnienie skrzynki na listy, tak aby pozostawiona dla nas korespondencja nie stała się „sygnałem” dla złodziei, że nie ma nas w domu,

  • przed wyjazdem należy zadbać o to, aby biżuterię ulokować w skrytkach bankowych,
    a pieniądze na koncie,

  • rodzice powinni uczulić swoje dzieci na kontakty z nieznajomymi, gdyż włamywacz zanim zdecyduje się na włamanie, musi zdobyć wiedzę o zasobach mieszkania, dlatego najłatwiej te wiedzę „wydobyć” podstępnie od dzieci.

Ponadto pamiętajmy:

  • wsiadając do środków komunikacji zbiorowej, sprawdź czy zamek torebki lub saszetki jest zapięty,

  • torebkę trzymaj przed sobą, a pasek nawiń na rękę,

  • zwróć uwagę na osoby rozpychające się bez powodu i obserwujące pasażerów,

  • w miarę możliwości unikaj tłoku i ścisku,

  • kluczy od mieszkania nie noś przy dokumentach.

Zawsze możecie Państwo liczyć na naszą pomoc i opiekę. Prosimy o przekazywanie policjantom wszelkich uwag mogących przyczynić się do zapewnienia nam wszystkim spokojui bezpieczeństwa, tak abyśmy po tych Świętach wszyscy mogli spotkać się, zdrowi, weseli i szczęśliwi.

Dla mieszkańców chcących mieć wpływ na bezpieczeństwo w okolicy w której mieszkają, zapraszamy do korzystania z funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To nowoczesne narządzie, pozwoli przy pomocy internetu, wskazać zagrożenia jakie występują
w Państwa okolicy. Zgłoszeń, można dokonywać za pomocą podanego linku:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Szanowni Państwo,

korzystając z okazji, w tym szczególnym przedświątecznym okresie, w imieniu własnym oraz wszystkich funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żabnie, składam najserdeczniejsze życzenia, spokojnych i Wesołych Świąt, życzę Państwu ponadto, byście dążyli do tworzenia wzajemnych więzi, które to wspólnie z podjętymi przez nas działaniami, przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa.

Z wyrazami szacunku!

Komendant Komisariatu Policji w Żabnie
kom. Dominik Rzepecki


 

{"register":{"columns":[]}}