W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego

widok pola porośniętego trawą , w tle drzewa. Na pierwszym planie dłoń trzymająca pistolet do paliwa. Na białym prostokątnym tle napis ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO. Po lewej stronie napisu herb Gminy Wietrzychowice.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje:
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej
powinien zbierać faktury VAT

  • w terminie od 3 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2022 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. wynosi:

  • 110,00 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

  • 40,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Pieniądze wypłacane będą w terminach: 

3 – 31 października 2022 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Materiały

Wniosek
WNIOSEK​_2022.pdf 0.85MB
Oświadczenie Nr 1
OŚWIADCZENIE​_1.pdf 0.28MB
Oświadczenie Nr 2
OŚWIADCZENIE​_2.pdf 0.25MB
Klauzula RODO
RODO.pdf 0.45MB
Zestawienie faktur
ZESTAWIENIE​_FAKTUR.pdf 0.17MB
{"register":{"columns":[]}}