W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja dotycząca kodowania pojemników i worków na odpady

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Szanowni Mieszkańcy,

W trosce o zmniejszenie kosztów opłat za śmieci od 1 marca 2023 r. na terenie Gminy Wietrzychowice wprowadzony zostanie system identyfikacji worków na odpady segregowane oraz pojemników na odpady zmieszane za pomocą kodów kreskowych.

Na czym to będzie polegało?

- Mamy dla Państwa do odebrania przygotowane w Urzędzie Gminy Wietrzychowice naklejki, na których będą kody kreskowe. Naklejki od 1 marca 2023 r. należy nakleić na pojemnik i worki.

- Podczas odbioru odpadów pracownik firmy odbierającej odpady będzie skanował kody nalepione przez Państwa na worki/pojemniki wprowadzając do systemu informacje o terminie odbioru odpadów, adresie nieruchomości, z której nastąpił odbiór odpadów komunalnych oraz rodzaju i ilości odpadów odebranych z danej nieruchomości.

- Prosimy, aby osoby, które nie złożyły deklaracji na odbiór śmieci uczyniły to jak najszybciej.  

- Odbiór odpadów nastąpi tylko u osób zgłoszonych w deklaracjach.

Jaką Państwo będą mieli z tego korzyść?

Wiemy, że naklejanie kodów będzie dla Państwa dodatkowym obowiązkiem. Naszym wspólnym celem jest to, aby koszty za odbiór i przetworzenie śmieci były jak najniższe. 

System kodów pozwoli nam na wychwycenie osób, które nieuczciwie wystawiają pojemnik z odpadami pomimo, że nie złożyły deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wiemy, że im więcej zadeklarowanych osób na odbiór odpadów w Gminie Wietrzychowice tym taniej.

Od 1 marca 2023 r. tylko worki i pojemniki posiadające naklejkę z kodem zostaną odebrane z pod Państwa domu.

Podsumowując nasza praca wykluczy możliwość nieuczciwego „wystawienia kosza” przez osoby, które nie złożyły deklaracji. Państwo, którzy uczciwie płacicie za śmieci składacie się na tych, którzy wystawiają śmieci bez zgłoszenia i nie płacąc za to.   

{"register":{"columns":[]}}