W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja dla osób z niepełnosprawnością o możliwości zatrudnienia w Zakładzie Aktywności Zatrudnienia w Wierzchosławicach- Dwudniakach

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

GOPS Wietrzychowice informuje, że Powiat Tarnowski uruchamia Zakład Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach – Dwudniakach.

Osoby, które posiadają orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą znaleźć  zatrudnienie w niżej wymienionych pracowniach:

  1. pracownia pralniczo – krawiecka: pralnia na potrzeby ogólno – usługowe np. DPS-ów, hoteli, gastronomii itp. Pralnia podzielona będzie na strefę brudną i czystą z zachowaniem bariery higieny. Prace krawieckie wykonywane będą na zlecenie np. szycie pościeli itd.
  2. pracownia papiernicza: pomieszczenie pracowni wyposażone będzie w kombajn niszcząco – belujący do niszczenia dokumentacji. W pracowni  przewidziane będą prace takie jak np. składanie kopert itd.
  3. pracownia ogrodniczo – porządkowa, w ramach której większość usług będzie odbywała się w terenie a pracownia zlokalizowana będzie w wiacie.

Planowane zatrudnienie to około 30 osób z terenu powiatu tarnowskiego (+ 30 osób lista rezerwowa), 22 osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz 8 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Zainteresowane osoby muszą posiadać aktualne orzeczenia o niepełnosprawności. Rodzaj proponowanej aktywności zawodowej zgodnie ze wskazaniami do zatrudnienia zawartymi w orzeczeniu o niepełnosprawności.

Poprzez  zatrudnienie w ZAZ osoby niepełnosprawne zyskają:
- wynagrodzenie za pracę;
- zachowanie dotychczasowych świadczeń renty;
- możliwość zakupu z funduszu aktywności zawodowej leków oraz sprzętu rehabilitacyjnego;
- rehabilitację w czasie pracy;
- możliwość rozwoju.

Zainteresowane osoby muszą złożyć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności oraz posiadane kwalifikacje.

Osobą do kontaktu ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Wietrzychowicach jest  Pani Barbara Kamysz-Wietecha , nr tel. 14 6418150.

{"register":{"columns":[]}}