W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminne manewry strażackie

07.11.2023

Zdjęcie przedstawia mężczyzn i kobiety w wieku od 20 do 65 lat, ubranych w stroje strażackie bojowe, pozujących w pomieszczeniu do zdjęcia.

W celu doskonalenia umiejętności Strażaków w zakresie wykonywanych działań ratowniczo-gaśniczych, w dniu 4 listopada 2023 r. odbyły się Gminne Manewry Strażackie. 
Dzięki zaangażowaniu Prezesa Gminnego Zarządu OSP Pana Macieja Mądrzyka oraz Komendanta Gminnego Zarządu OSP Pana Krzysztofa Kocialskiego zostały zorganizowane dwa epizody. 
Pierwsze zagrożenie dotyczyło wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego, który po przewróceniu się na bok uwięził w środku dwie osoby. 
Drugim zagrożeniem był pożar budynku, w wyniku którego silne zadymienie uniemożliwiło ucieczkę z budynku osobom poszkodowanym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim jednostkom OSP z terenu Gminy tj. OSP Demblin, OSP Jadowniki Mokre, OSP Miechowice Małe, OSP Miechowice Wielkie, OSP Pałuszyce – Nowopole, OSP Sikorzyce, OSP Wietrzychowice oraz OSP Wola Rogowska, za udział i zaangażowanie.
Należy podkreślić, że jednostki wykazały się wzorową postawą w zakresie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych.
Podziękowania należą się również Prezesowi OSP Demblin Pani Barbarze Partyce, Sołtysowi Demblina Panu Sylwestrowi Wojciechowskiemu oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Demblinie za pomoc w zorganizowaniu miejsca, umożliwiającego podsumowanie przeprowadzonych manewrów. 

Fotorelacja z wydarzenia na naszym profilu FB: Gmina Wietrzychowice
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}