W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dziękujemy za udział w akcji III Małopolskie Dni dla Klimatu

18.04.2024

Zdjęcie przedstawia wszystkie grupy z przedszkola w Wietrzychowicach, opiekunów oraz wójta gminy Wietrzychowice i wicemarszałka Województwa Małopolskiego pozujących do zdjęcia

Dnia 18.04.2024 r. w Gminie Wietrzychowice odbyły się III Małopolskie Dni dla Klimatu. Kampania informacyjno-edukacyjna ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na problem postępujących zmian klimatu i konieczności adaptacji do nich.

W ramach wydarzenia na Placu Targowym w Wietrzychowicach mieszkańcy Gminy mogli odwiedzić stoisko, gdzie rozdawane było 300 sadzonek drzew: sosny, dębu i grabu przekazane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, a także stoisko informacyjno-edukacyjne ekodoradcy, na którym odbyło się mnóstwo inspirujących rozmów.

Następnie na Placu Zabaw w Wietrzychowicach Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron oraz Wójt Gminy Wietrzychowice wraz z przedszkolakami  zasadzili drzewa. Dodatkowo dzieciom zostały przekazane informacje na temat tego jak lasy i zadrzewianie są kluczowymi elementami w stabilizacji klimatu. Dzieci ochoczo uczestniczyły w rozmowie i opowiadały dlaczego ich zdaniem drzewa są cenne dla ekosystemu.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}